Dlaczego powinieneś przestać blogować?

dlaczego powinieneś przestać blogować
Blogowanie Lifestyle Styl życia43 komentarze do Dlaczego powinieneś przestać blogować?

Dlaczego powinieneś przestać blogować?

Pewnie nieraz zastanawiałeś się nad założeniem własnej działalności w sieci. Chciałeś zabłysnąć jako bloger, vloger, youtuber. A może nawet istniejesz już gdzieś w sieci? Wiedz, że popełniłeś okropny błąd. W kilku powodach chciałabym pokazać Ci, dlaczego powinieneś przestać blogować.

Blogując narażasz się na hejt!

Oczywiście to, co powie lub napisze Ci inna osoba powinno być dla Ciebie najważniejsze. Przecież ta druga strona doskonale wie, jak wygląda proces twórczy – nawet jeśli sam nic nie tworzy – dlatego ma prawo, a nawet obowiązek, wytknąć Ci wszystkie potknięcia, każdą literówkę czy spóźniony tekst!

A Ty musisz tego słuchać. Usuwanie komentarzy, żeby nie siać negatywnej energii, jest przecież niedopuszczalne. Czyżbyś nie miał do siebie dystansu? Czyżbyś nie umiał przyjąć krytyki? Jakim prawem w ogóle istniejesz?

ZOBACZ: Lista moich kompleksów. Można wykorzystać do hejtowania, a co!

Blogowanie może stać się pracą!

Dlaczego powinieneś przestać blogować? Przecież za nic w świecie nie chciałbyś pracować w domu, dzieląc się z czytelnikami tym, co lubisz. Kto by tak chciał? Tylko praca od 8 do 16 jest warta Twojego zachodu i szacunku innych. Zarabiając na pasji tak naprawdę pokazujesz tylko, że nie potrafisz iść do NORMALNEJ pracy. Poza tym ten baner lub link reklamowy, którego nikomu nie każesz klikać, jest tak rażący… To nie to, co kiedyś! Sprzedałeś się!

Blogując uczysz się dyscypliny!

A po co to i komu? Nie lepiej poleżeć sobie wygodnie na kanapie, włączyć ulubiony program telewizyjny i odpocząć? Samodyscyplina to jedna z najważniejszych cech ludzi sukcesu. Ułatwia pracę nad sobą i uczenie się nowych rzeczy, ale przecież tak bardzo męczy! Lepiej daj sobie z tym spokój.

Dzięki blogowaniu doskonalisz swoje umiejętności!

Robisz coraz ładniejsze zdjęcia. Piszesz coraz szybciej na klawiaturze, jak i coraz łatwiej tworzy Ci się treść posta. I nieźle Cię to wkurza. Przecież te zdjęcia na Instagramie czy Facebooku, które dodałaś dwa lata temu miały swój urok – tutaj przekrzywione, tu ucięło komuś rękę, a tam prześwietliło! Teraz to tylko ładnie, prosto i tak, że każdy by chciał oglądać…

To samo z tekstami. Kiedyś pisałeś „ale” bez przecinka, a „jak” używałeś w praktycznie każdym zdaniu. Wtedy Ci to nie przeszkadzało! Teraz każdy błąd rzuca się od razu w oczy… Czy nie łatwiej było żyć w nieświadomości?

Blogując masz większą możliwość zwiedzania świata

Blogerki są bardzo często zapraszane na różnego rodzaju wyjazdy i kampanie za granicą. Również w Polsce organizowane są spotkania z czytelnikami, kursy i warsztaty dla blogerów… Czy naprawdę tego chcesz? Na tej Twojej małej wsi, w ukochanych czterech ścianach, zawsze będzie najbezpieczniej. Nie zakładaj bloga, bo będziesz zmuszona do wyjścia!

ZOBACZ TAKŻE: Londyn w telegraficznym skrócie! Co zwiedziłam, jak wrażenia?

Blogując możesz zainspirować innych!

Ludzie są źli – nie warto im pomagać. Nie warto robić nic, co ułatwiłoby życie drugiemu człowiekowi. Co ja jestem, wujek „dobra rada”? Przecież nie do mnie należy sprawianie, żeby świat był lepszy! Jestem zatwardziałym egoistą i tak ma pozostać!

Teraz już wiesz, dlaczego powinieneś przestać blogować

I to tyle. Mam nadzieję, że dzięki tym powodom, zastanowicie się dwa razy, zanim założycie bloga. Dla niekumatych – tekst miał być całkowitym przeciwieństwem tego, o czym sama myślę. Blogowanie jest fajne. Spróbujcie 😉

Do następnego!

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top