Lifestyle,  Uroda

Farbowanie + jak wygląda codzienna pielęgnacja moich włosów?

Przyznaję, że dbanie o włosy nie jest moją mocną stroną. Nigdy ich specjalnie nie lubiłam. Są cienkie, a naturalnie mają taki-nie-wiadomo-jaki „mysi” kolor, co zresztą ostatnio było coraz bardziej widoczne na zdjęciach. Odrosty były coraz dłuższe, a ja nic z tym nie robiłam.
Ale odrost nie był powodem mojego „niechlujstwa”, a w pełni przemyślanym działaniem. Po ostatnim rozjaśnianiu i farbowaniu włosy bardzo się osłabiły, zaczęły kruszyć i wypadać jeszcze częściej niż zazwyczaj. Bałam się, że kolejne szybkie farbowanie zostawi mnie… łysą.
Plan był prosty – poczekać, aż się odbudują i najwyżej wrócić do naturalnego koloru. W tym czasie odżywiać i nawilżać.
Fryzjerka poleciła mi odżywkę regenerującą z olejkiem arganowym od Mil Mil. Efekt był… niesamowity. Ogólnie produkty na bazie olejku arganowego prawie zawsze zdają egzamin – w tym wypadku moje włosy szybko się zregenerowały, stały bardziej miękkie i dużo łatwiejsze w rozczesywaniu. Odżywkę podlinkuję wam TUTAJ, jest duża pojemnościowo za naprawdę niską cenę, a jeśli chodzi o naprawę zniszczonych włosów… działa cuda!
Przeglądając stare zdjęcia utwierdziłam się w przekonaniu, że powrót do naturalnego koloru włosów naprawdę nie wchodzi w grę. Dobrze czuję się w blondzie i wolałam tego nie zmieniać na siłę.
Więc po kilku miesiącach odbudowy włosów w końcu, parę dni temu, zdecydowałam się na farbowanie. Osobiście uważam, że wyszło całkiem nieźle. Włosy są teraz jaśniejsze, co jest dla mnie zdecydowanie na plus. Dodatkowo fryzjerka zadbała o to, żeby zbytnio nie ucierpiały podczas farbowania – nie mam wrażenia, że znowu je osłabiłam czy spaliłam, tak jak było poprzednim razem.
Czego w tym momencie używam do codziennej pielęgnacji? Tak naprawdę trzech produktów. 
Pierwszy już wam przedstawiłam, odżywka sprawdza się genialnie, więc póki co mam zamiar nadal ją stosować (przynajmniej do końca opakowania, później może nadejdzie czas na coś nowego).
Poza tym stosuję ekspresową odżywkę regeneracyjną Schwarzkopf Gliss Kur tą tutaj – aktualnie do włosów ekstremalnie nadwyrężonych, ale nie jest to mój stały wybór. Testuję wszystkie odżywki z tej serii, idealnie sprawdzają się przed rozczesywaniem włosów, zarówno po umyciu jak i gdy np. były związane przed dłuższy czas i nie chcą się wyprostować.
Co do szamponu, to nie mam swojego ulubieńca. Tak jak wspomniałam we wstępie, nie przykładam tak dużej uwagi do dbania o włosy. Ogólnie na rzeczach urodowych znam się tyle co nic. Strasznie żałuję i postaram się to zmienić.
Jedyne co mogę polecić z szamponów – to TEN z fioletem z Joanny. Nie suszy włosów, a bardzo ładnie eliminuje żółty odcień. Dla wszystkich blondynek, czy to naturalnych czy farbowanych, taki produkt będzie jak znalazł 😉
To by było na tyle dzisiaj. Piszcie w komentarzach, co sądzicie o wpisach z tej kategorii i czy może macie coś, co byście mi poleciły, jeśli chodzi o pielęgnację włosów?
Do następnego!
Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska