7DNI – Święta w październiku, wywiad i zakupy!

7dni RecenzjaLeave a Comment on 7DNI – Święta w październiku, wywiad i zakupy!

7DNI – Święta w październiku, wywiad i zakupy!

Czy tylko mi od początku listopada czas po prostu uciekł? Dziwne, dopiero co pisałam refleksje odnośnie Wszystkich Świętych, a teraz nadaję do was już na półmetku listopada.
Nawet świąteczne ozdoby w sklepach nie dają mi uczucia zbliżającego się grudnia czy świąt. Mimo że wiszą na półkach już od połowy października (sick!) A może to właśnie dlatego? Świąteczny klimat już od dawna nie jest taki sam. Kiedyś myślałam, że to przez dorastanie – po prostu patrzę na świat inaczej. Aktualnie bardziej skłaniam się ku temu, że to jednak przez konsumpcyjny styl życia. Mikołaj wystawiony na sklepową ladę w październiku nie cieszy tak, jak ten zobaczony dopiero w grudniu. Październikowy bardziej irytuje – kompletnie nie na miejscu, niszczy cały urok oczekiwania na ten jedyny, wyjątkowy czas w roku.
Już nie tak wyjątkowy. A przynajmniej nie intuicyjnie.
Bo jeśli sam zadbasz o odpowiednią atmosferę to… kto wie? Prawdopodobnie będzie trochę lepiej. Tym też krótkim wstępem chciałam zapowiedzieć kilka świątecznych wpisów (właściwie to nawet całą serię, jeśli będę miała wystarczająco czasu). Piszę o tym z uprzedzeniem, ale pierwsze wpisy pojawią się jakoś pod sam koniec listopada.
Z jednej strony ich publikacja będzie czysto egoistyczna, bo po prostu pragnę poczuć świąteczny klimat w tym roku, chociaż w minimalnym stopniu podobny do tego z dzieciństwa.
Z drugiej jednak strony – na Was może to zadziałać podobnie. Ten efekt cieszyłby mnie jeszcze bardziej. Nie pierwszy raz napiszę, że tworzę po to, żeby odbić się pozytywnym echem w życiu innych.
To tyle, co do planów. Teraz przejdźmy do głównej części, czyli podsumowania tygodnia. Niezbyt obfitego w ciekawości, ale coś się dało wychwycić.
W poniedziałek udzieliłam wywiadu dla lokalnej gazety w związku z podwójnym stypendium i wygranej w konkursie historycznym. Teoretycznie nic nadzwyczajnego, ale pierwszy raz w całym życiu udzielałam komuś wywiadu, więc hej! Może jednak warto to nadmienić.
Nie jestem zbyt pewna siebie i to, co robię, staram się robić po cichu, ale skutecznie. Jedna z nauczycielek powiedziała kiedyś, że jestem bardzo „zasadnicza”. Ale to nie w tym rzecz – po prostu czuję się skrępowana tym, że coś robię. A nie daj Boże, jak coś mi się udaje. To jest chyba zakorzenione w naszej kulturze: jak człowiek osiąga sukces to nie powinien się tym chwalić, bo zostanie skrytykowany.
„Nie masz czym się chwalić, to wcale nie takie duże osiągnięcie”lub „I po co się chwalisz? Chcesz się czuć lepsza od innych, tak?”
To, czy uważam coś za osiągnięcie, zależy tylko i wyłącznie ode mnie. A chwalenie się absolutnie nie może być powiązane z wywyższaniem. Każdy ma prawo być dumny ze swoich większych i mniejszych sukcesów, a mówienie o nich to nie grzech.
Także, wracając do wywiadu – czułam się mega skrępowana tym, że mam go udzielić. Początkowo chciałam odmówić, ostatecznie się zgodziłam. Teraz jestem zadowolona. Wywiad był dość sporym młotem, którym przełamuje się mur strachu.
W tym dziwnym porównaniu, moje pisanie na blogu jest jak czołg.
Przez cały tydzień kończyłam „Cień wiatru” Zafona i w końcu mi się udało. Już daaaawno wspominałam o tej książce na blogu i wstawiałam jej zdjęcie na instagrama. Wtedy mniej więcej ¾ książki było za mną. Nie mogłam jednak przez długi czas doczytać końcówki – mimo że historia była mega wciągająca, zwyczajnie nie miałam kiedy do niej usiąść.
Teraz całość została skończona, a ja marzę o podróży do Barcelony. Ujrzeć ją oczami bohaterów to jedno z kolejnych małych marzeń.
Co jeszcze z kultury? W środę byłam w kinie na filmie „Amator” – dosyć stara, polska produkcja, z 1979 roku. Ogólnie wrażenie po seansie dosyć pozytywne. Identyfikowałam się z głównym bohaterem w 100% – trochę dziwak, który wielkiej pasji pragnie poświęcić się w całości. Pytanie – jak daleko postawić granicę? Jeśli nie przeraża was rok premiery, to polecam zobaczyć.
W sobotę oglądałam „Narcos” (wciąż pierwszy sezon – coś mi nie szło, ale teraz chyba powoli się wkręcam), a w niedzielę „Cowspiracy” – dokument dotyczący wpływu hodowli bydła na naszą planetę. Zawsze uważam, że wszelkiego typu dokumenty (zwłaszcza te, które chcą promować jakiś styl życia) należy odbierać w oparciu o inne źródła. O ile „What the Health”, tego samego reżysera, zawierało kilka niedopowiedzeń i nieścisłości, o tyle ten dokument był dużo bardziej rzetelny.
Dobry film dla tych, którzy nie są świadomi, jak hodowla zwierząt niszczy środowisko w którym żyjemy. Osobiście o większości rzeczy wiedziałam, a i tak z przyjemnością utrwaliłam sobie informacje.
Listopadowa pogoda bardzo niekorzystnie wpływa na nasz nastrój – z tego powodu powstał tekst: Jak przeżyć zły dzień? Serdecznie zapraszam, sprawdzone sposoby na jesienną depresję.
I ostatnie – w niedzielę zrobiłam zakupy na Romwe z okazji dużych promocji – towary przecenione o 70%, sweterekkupiłam za około 25 zł, podobnie sukienkę. Od 19.90$ macie darmową dostawę z kodem: SNP.
Nie mogę się doczekać, aż ta sukienka do mnie dojdzie! (chociaż założę ją dopiero na wiosnę/lato)
Nie mam żadnych zysków z tego, że wam o tym wspominam. Tylko nadzieję, że ktoś z tego skorzysta. Nigdy nie kupuję ubrań za „normalną” cenę – zawsze czekam na jakąś specjalną ofertę, a zaoszczędzone pieniądze mogę wydać na coś innego. Zdecydowanie polecam taki system 😉
To wszystko na dzisiaj – piszcie w komentarzach jak wam minął poprzedni tydzień, z chęcią przeczytam.
Do następnego!
Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top