10 rzeczy, na które warto wykorzystać wakacje (+konkurs!)

Podróże6 komentarzy do 10 rzeczy, na które warto wykorzystać wakacje (+konkurs!)

10 rzeczy, na które warto wykorzystać wakacje (+konkurs!)

Przede mną długie miesiące wakacji. W zasadzie już jeden z nich mi zleciał, sama nie wiem kiedy. Jako tegoroczna maturzystka spotkał mnie w końcu przywilej czterech miesięcy wakacji! Póki co ich przebieg jest dość schematyczny, o czym mogliście przeczytać chociażby w podsumowaniu: 7DNI. Ale nie przesądzajmy, że reszta również taka będzie. Mam nadzieję, że do października uda mi się zrealizować, prócz pracy, jeszcze jakiś wakacyjny „goal”.

A nawet jeśli nie – chciałabym podzielić się z wami moimi pomysłami na ciekawą aktywność wakacyjną. Na co wykorzystać te dwa (a dla niektórych więcej) miesiące swobody? Zapraszam do czytania wszystkiego, a dla niecierpliwych  tytułowy konkurs znajduje się na samym dole!

Nauka języka obcego

Jedna z lepszych rzeczy, które można zrobić w wakacje! Sama planuję rozpocząć coś od lipca (jeśli starczy mi czasu, bo wiadomo jak to z planami bywa). Możemy uczyć się angielskiego, niemieckiego lub… spróbować z czymś bardziej egzotycznym! Może arabski? Znajomość języka angielskiego to na rynku pracy nie zaleta, a wymaganie. Ciekawe jest dopiero porozumiewanie się w trzech językach – dzięki temu możemy nie tylko zdobyć dobrze płatną pracę, ale i poznać spory kawałek świata!

Stworzenie czegoś własnego

Blog? YouTube? Sesja fotograficzna? A może własna książka? Przez kilka miesięcy wakacji wystarczy poświęcić 30 minut dziennie, by zrobić coś super. A tworzenie czegoś, nawet jeśli potem chcemy schować to do szufladki, jest mega satysfakcjonujące. Może dzięki temu odkryjemy swoją nową pasję? Na pewno wiele się nauczymy i na pewno będzie to super zabawa!

Praca/staż/praktyka

Ja poszłam w tym najtrudniejszym kierunku – praca, pełen etat. Ale u mnie jest to konieczność – przeprowadziłam się, co oznacza obowiązek utrzymania samemu, za swoje własne pieniądze. Dla wszystkich, którzy mieszkają z rodzicami lub nie potrzebują dużo zarabiać, polecam staże i praktyki. Często dają więcej niż natychmiastowe pójście do pracy. Więcej się uczymy, mamy też dostęp do bardziej renomowanych firm (do których nie pasowalibyśmy w przypadku ubiegania się o normalną pracę etatową). Potem staż można wpisać do CV i wystartować w zawodzie z dużo lepszym przygotowaniem.

Czytanie dużej ilości książek

Przede wszystkim – wartościowych książek! Coś o rozwoju, a może coś w innym języku? Ale także wszelkiego rodzaju fantastykę, romanse i horrory! Wszystko, co pobudza wyobraźnię. W wakacje mamy zdecydowanie więcej czasu na nadrobienie pozycji książkowych/filmowych/serialowych, na które nie mieliśmy czasu w pozostałej części roku! Warto to wykorzystać. Czytanie książek przynosi dużo korzyści.


Zdobycie nowych umiejętności 

Możesz pouczyć się gotować. Możesz nauczyć się grać na flecie, poćwiczyć na gitarze. Możesz kupić program do obróbki zdjęć i nauczyć się je przerabiać. Możesz wziąć aparat i w końcu nauczyć się, jak robić ładne zdjęcia. Opcje są nieograniczone, a życie krótkie. Więc jak masz więcej czasu wolnego, warto je wykorzystywać.

Szukanie odpowiedzi na pytanie: kim jestem? jak ma wyglądać moja przyszłość?

Sama jestem tuż przed studiami, więc w mojej głowie podobne pytania pojawiają się co chwila. Wciąż nie jestem pewna, czy dalszy kierunek kształcenia jest dobrym wyborem. Nie wiem, kim chcę zostać za 5 lat od teraz. Ale tworzę w głowie małe plany, które (mam nadzieję) doprowadzą mnie do szczęścia. Lista 30 rzeczy, które chcę zrobić przed 30 jest jednym z nich. W wakacje nie zawsze trzeba robić, robić i robić. Czasem dobrze jest położyć się na hamaku i po prostu pomyśleć „co mi tam w głębi duszy siedzi”. Skupić się na własnych myślach, pragnieniach. I odkrywać największe tajemnice wszechświata w samym sobie.

Jedna mała nowa rzecz każdego dnia

Nowy przepis do wykorzystania, nowe doświadczenie, nowe miejsce w okolicy do odkrycia. Nowy kolor na paznokciach? Nowy smak lodów, jakiego jeszcze w życiu nie próbowaliśmy? Opcji jest mnóstwo, a tak jak już wcześniej mówiłam – życie jest naprawdę krótkie.

Osiągnięcie figury marzeń

Kto powiedział, że figurę robi się wiosną na lato? Jak jeszcze nie udało Ci się wyrzeźbić figury marzeń, możesz ruszyć teraz! Poranne bieganie o 6 rano, gdy cały świat jeszcze śpi? Hell yeah!

Poznanie nowych osób

W tym sama jestem kiepska, ale może komuś z Was się uda. Na koncertach, na wyjeździe, podczas letniej pracy czy po prostu na spacerze. Poznawanie nowych osób jest super nie tylko dlatego, że możemy stworzyć przyjaźnie na lata, ale również pozyskać mnóstwo nowej wiedzy, doświadczać świata inaczej czy poszerzać swoje horyzonty.

Podróże

Nieodłączny element każdych wakacji, prawda? Nawet nie muszę tłumaczyć, dlaczego podróżowanie jest super! Świat jest zbyt duży, żeby całe życie siedzieć w jednym miejscu. Sama w najbliższym czasie nie mam planów na wyjazd i to łamie mi serduszko. Ale może ktoś z Was już coś planuje?

Uwaga! Konkurs

Jeśli planujecie podróżować, to super upamiętnieniem wszystkich wyjazdów będzie MAPA ZDRAPKA. Na mapie można zdrapywać kraje, które już się odwiedziło oraz planować na niej kierunek przyszłych podróży (przykładowo dodając samoprzylepne karteczki lub krótkie notatki flamastrem). Taka mapa to idealna motywacja, by w końcu ruszyć się z domu – bo gdy patrzysz na tak wielki świat z odhaczonym tylko jednym krajem, to aż głupio się robi!

Sama nie mam zdrapane zbyt wiele – zaledwie Polskę, w której mieszkam oraz Austrię, w której byłam na praktykach zawodowych. Ale z biegiem czasu, miesięcy, lat… kto wie? Mam nadzieję, że odkryję jak najwięcej.

Osobiście posiadam Mapę Zdrapkę VIP od PlayPrint Polska oprawioną w antyramę. I dzięki uprzejmości tej firmy, mam drugą do rozdania! Do kogoś z Was może powędrować Mapa Zdrapka Premium GOLD – wystarczy spełnić kilka prostych wymagań. Tego typu mapa to świetna ozdoba na ścianę, a także genialny, pomysłowy prezent dla kogoś bliskiego.

Zasady konkursu:

1. Aby wziąć udział w konkursie musisz być obserwatorem mojego bloga (przycisk „obserwuj” na bocznym pasku), musisz polubić mój FP na Facebooku (klik) oraz zaobserwować profil na Instagramie (klik)
2. Pod postem konkursowym (tutaj na blogu, na facebooku lub instagramie – wszędzie szansa jest taka sama!) odpowiedzieć na pytanie: Gdzie chciałbyś wyjechać na wakacje życia? Dlaczego?
3. W przypadku odpowiedzi na blogu – zostaw swój e-mail, bym mogła się z Tobą skontaktować!
4. Koszty wysyłki pokrywam ja, biorący udział w konkursie nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Konkurs trwa do końca lipca tego roku! Wyniki zostaną podane na fanpage’u oraz na Instagramie. Powodzenia!

I… Do następnego!

Odwiedź mnie na FACEBOOKUINSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska
Back To Top