Ulubieńcy ostatnich tygodni – MUZYKA!

Inspiracje Kultura13 komentarzy do Ulubieńcy ostatnich tygodni – MUZYKA!

Ulubieńcy ostatnich tygodni – MUZYKA!

Chciałam napisać coś bardziej ambitnego, ale przez duże dawki pracy i chroniczne zmęczenie po prostu nie dawałam rady. Mam kilka tytułów w szkicach. Kilka rozpoczętych tekstów. Czekają na dokończenie, ale dzisiaj zaoferuję Wam coś lżejszego. Kilka inspiracji na wakacje, kilka moich ostatnich ulubieńców. Czego posłuchać? Czego ja słucham? Nieczęsto piszę tego typu teksty, tym razem jednak rzeczy, które warto sprawdzić, jest naprawdę sporo.

Deliver Us (Prince of Egypt) Cover by Caleb Hyles and Jonathan Young.

Prawdziwy fenomen ostatnich tygodni. Nie jestem osobą religijną, ale uwielbiam muzykę dotyczącą religii. Nieważne, czy to ścieżka z bajki „Książę Egiptu” (fenomenalnej historii zresztą) czy musicalowa wersja Męki Pańskiej w „Jesus Christ Superstar”. Może jestem świrem, ale te utwory po prostu na mnie działają, bo są przepiękne.

Bells of Notre Dame (Disney’s Hunchback) METAL cover – Jonathan Young & Caleb Hyles

Caleb Hyles i Jonathan Young to w ogóle dwa przepiękne głosy same w sobie. Nieważne, co śpiewają. Jako że lubię muzykę z bajek (dzieciak ze mnie?), od razu zwróciłam uwagę na ich wykonanie piosenek z Dzwonnika z Notre Dame.

And DAMN! They are sooooo good!

Polecam poznać ich też w bardziej klasyczniejszej wersji, jeśli sama myśl o bajkowych klimatach Was przeraża. Super utalentowani.

Raon Lee & PelleK cover

Kiedyś, gdy bardzo często oglądałam anime (gimnazjum i trochę początek technikum), słuchałam Pelleka ze względu na jego wykonania openingów. Teraz już dawno nie oglądałam żadnej japońskiej kreskówki, ale 1. muzyka dalej mi się podoba 2. zaczynam znowu uczyć się języka japońskiego!

Japoński to dość trudny język – jeden z łatwiejszych do nauki w porównaniu do innych azjatyckich (jak chiński czy wietnamski), ale zdecydowanie trudniejszy niż niemiecki, hiszpański czy angielski. Nie wiedziałam, czy się na to decydować. Ale w moich 30 planach do 30 urodzin zakładałam nauczenie się kolejnego języka, a japoński to moje marzenie od dawna.

Postępami w nauce i moimi sposobami pochwalę się, kiedy będę miała czym. Póki co jestem na etapie poznawania znaków i podstawowych zwrotów. Jednym ze sposobów na ułatwienie sobie nauki jest słuchanie muzyki po japońsku. Do anime pewnie też niedługo wrócę – tak w ramach treningu.

PelleK, poza tym że bardzo ładnie mówi po japońsku, genialnie śpiewa. Sami posłuchajcie:

 Raon Lee też mnie zauroczyła! Najlepiej, że często śpiewają wspólnie.

Patrząc na poprzednie piosenki można dojść do wniosku, że lubię wysokie dźwięki. Chyba coś w tym jest.

Musicale – mnóstwo odkryć, pochwalę się kilkoma!

Część z was pewnie zna tekst o moich ulubionych musicalach. Jak nie – zapraszam do sprawdzenia. Jestem świrem na punkcie Broadway’u i nie tylko. Ale co poradzę?

Już wspominałam o „Jesus Christ Superstar” – większość uważa, że to pierwsza wersja była najlepsza i choć rozumiem ten pogląd, ja uwielbiam filmowe wykonanie z 2000 roku.

Ups, znowu wysokie tony. Baaardzo wysokie.

To jak był religijny musical, to teraz coś bardziej „grzesznego” – „Dead Girl Walking”. Mnóstwo wykonań, to jest chyba moim ulubionym.

Na dziś to tyle! Mam szczerą nadzieję, że coś wpadnie Wam w ucho. A może jest tu podobny świrek, który kocha Disneya, musicale, pieśni religijne i japońskie openingi? Mam wrażenie, że fanów tak dziwnej mieszanki nie ma zbyt wielu, ale może się mylę.

Do następnego!

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz Snapchacie: indioska

Back To Top