Co robić we wrześniu? Chłodniejsze dni i nowe pomysły

Co robić we wrześniu?
Inspiracje Lifestyle Rozwój Styl życiaLeave a Comment on Co robić we wrześniu? Chłodniejsze dni i nowe pomysły

Co robić we wrześniu? Chłodniejsze dni i nowe pomysły

Co robić we wrześniu? Powoli zbliża się jesień – na razie bardzo powoli, bo jeszcze wczoraj cieszyłam się temperaturą ponad 31 stopni Celsjusza. Dziś już trochę chłodniej – deszczowo, pochmurnie. Ale wiecie co? Bardzo mi to pasuje. Duchota i gorące powietrze zaczęły mnie męczyć.

Mamy wrzesień, a dla wielu jest to czas powrotu do szkoły. Albo przygotowań na studia – w końcu studenci wracają już w październiku. Mi ten pierwszy jesienny miesiąc zawsze kojarzył się właśnie z czasem powrotów, przygotowań i nowych rozdziałów. Co robić we wrześniu, by spędzić ten miesiąc produktywnie i szczęśliwie? Oto kilka moich propozycji.

Zadbaj o odpowiedni nastrój

Oczywiście jesienny. Dyniowy, jabłkowy, cynamonowy. Wprawdzie sezon na te owoce, warzywa i przyprawy rozpocznie się na dobre dopiero za kilka dni, ale już teraz warto dobrze się nastroić. Wyposaż wnętrze w świeczki o jesiennych zapachach. Gdy pod koniec września zaczną się pojawiać żółte i czerwone liście – zbierz je do wazonu, ususz i przystrój nimi pokój. Pamiętasz, jak szybko minęło lato? Jesień minie jeszcze szybciej, a ta najpiękniejsza i najbardziej klimatyczna ucieknie, zanim zdążysz mrugnąć.

Przygotuj listę książek na jesienne wieczory

Co robić we wrześniu? Jestem pewna, że jest wiele pozycji w literaturze, które chciałeś przeczytać już dawno, ale zawsze brakowało czasu. Wieczory robią się coraz dłuższe, a dni chłodniejsze. To idealny czas na czytanie. Sporządź listę i wyzwij sam siebie. Możesz także podzielić się swoimi planami w komentarzu poniżej.

Zadbaj o odporność, leki i witaminy

Już w liście na sierpień mówiłam, żebyście korzystali z dobrodziejstw sezonowych owoców. Są to skarbnice witamin i minerałów, które zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym pomogą wam wytrwać. Teraz czas zapewnić sobie w pogotowiu coś mocniejszego – syropy, leki na przeziębienie i witaminy w kapsułkach. Jestem wielką przeciwniczką przyjmowania dużych ilości leków, a już zwłaszcza antybiotyków. Ale niektóre syropy na kaszel mają całkiem dobry skład – sprawdźcie, co warto kupić i uzupełnijcie apteczkę przed jesienią.

Zrób przegląd jesiennej garderoby

Buty, swetry, kurtki, płaszcze… Sprawdź, czego potrzebujesz – podobnie jak przed rozpoczęciem lata. Oddaj lub sprzedaj to, czego już nie założysz. Napraw to, co potrzebuje tylko lekkiej reperacji. Jestem minimalistką i uważam, że warto przykładać szczególną uwagę do przestrzeni, w której żyjemy. Zwłaszcza, gdy chodzi do ubrania. Utarło się mówić, że kobieta może mieć całą szafę ubrań i nie wiedzieć, co założyć. Jestem pewna, że problem ten dotyczy nie tylko kobiet. I tego, że jest to coś więcej, niż wybrzydzanie, a minimalizm pomoże usprawnić nasze życie w tej kwestii.

Make it simple.

Przy okazji warto zrobić przegląd głowy

Być może wracasz do szkoły – czas laby się skończył i znów trzeba się zmierzyć ze starymi problemami. A może zaczyna dopadać cię jakaś taka jesienna „chandra”. Nie wiesz, kiedy się skończy. Nie wiesz, czy w ogóle się skończy. W końcu zaczynasz mieć wrażenie, że twoje szkolne problemy lub sezonowe załamanie humoru to coś więcej… i może nie dajesz rady już tego dźwigać.

I wiesz co? Absolutnie nie dźwigaj sam. Jesień to pora, kiedy statystycznie najwięcej osób popełnia samobójstwa. Patrząc na pogodę za oknem, możesz się trochę domyślać, dlaczego.

Nie lekceważ, nie odkładaj, nie czekaj – zgłoś się po pomoc. Do rodzica, męża/żony, szkolnego psychologa lub psychiatry. Ważne, żebyś nie zostawał ze swoimi problemami sam. Są wokół ciebie osoby, którym na tobie zależy i które zawsze są obok, żeby pomóc.

Co robić we wrześniu? Czas na twoje pomysły

A co tobie przychodzi do głowy, gdy mowa o aktywnościach we wrześniu? Koniecznie podziel się w komentarzu – zainspiruj mnie i innych. Będę wdzięczna za każdy kreatywny komentarz!

Do następnego!

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top