Moje INSPIRACJE października 2020

Inspiracje
Inspiracje KulturaLeave a Comment on Moje INSPIRACJE października 2020

Moje INSPIRACJE października 2020

To nie był łatwy miesiąc. Październik koszmarnie przeorał większość z nas – rosnąca liczba zachorowań, wyrok na kobiety, strajki na ulicach. Dla mnie był to też początek trzeciego roku studiów i stresu związanego z pracą licencjacką.

Choć wcześniej nie tworzyłam listy miesięcznych inspiracji, tym razem postanowiłam to zrobić. Po pierwsze, żeby poszukać kilku pozytywnych rzeczy, które miały miejsce w październiku. Tak, żeby nie spisywać tego miesiąca na straty. Po drugie, żeby w kolejnych tygodniach planować swoje życie tak, by działo się jak najwięcej dobrego. No i po trzecie – by do czegoś namówić, zainspirować, doradzić, zaproponować. To jest główny cel.

Inspiracje października 2020 – co oglądałam, czytałam, robiłam?

  • Po pierwsze coś dla zrelaksowania się – czyli gra Among Us. Ostrzegam jednak, że uzależnia i chyba nawet nie chcę się chwalić, ile DZIESIĄTEK godzin na niej spędziłam. Zaczęłam grać pod koniec września, ale to właśnie w październiku pochłonęła mnie bez reszty. Among Us to gra, w której wraz z innymi „członkami załogi” (crewmate) starasz się odnaleźć i wyeliminować „oszusta” (impostor). Impostor zabija kolejnych crewmate’ów, jednocześnie udając, że jest jednym z nich. Oczywiście najlepsza zabawa jest wtedy, gdy to Ty jesteś impostorem – jednak jako crewmate również możesz się świetnie bawić, rozwijać zdolności analityczne oraz umiejętność dedukcji.Najlepiej gra się oczywiście ze znajomymi. Podczas spotkań porozumiemy się za pomocą czatu w grze lub komunikatorów głosowych.

  • Teraz coś na ząb, co wypróbowałam pierwszy raz w październiku. Makaron z kremowym sosem z papryki i ciecierzycy z przepisu erVegan. Bardzo prosty, szybki do wykonania, zdrowy obiad z makaronem. A kto mnie zna, ten wie, że ja makarony uwielbiam pod każdą postacią.

 

  • Kolejna inspiracja to książka Thomasa Eriksona „Otoczeni przez idiotów”. Wbrew pozorom nie jest to książka o tym, że autor ma zbyt wysokie ego i uważa innych za gorszych od siebie. Jest to poradnik na temat tego, jak radzić sobie w relacjach z ludźmi, którzy mają inny typ temperamentu od nas. To bardzo lekka lektura, wiedza jest przekazywana prostym językiem. Dla mnie minus był taki, że jako studentka psychologii większość przedstawionej teorii już znałam. Thomas Erikson nie odkrywa niczego nowego, jednak w bardzo dokładny i jednocześnie lekki sposób przedstawia to, co każdy (nie tylko psycholog) powinien wiedzieć o relacjach międzyludzkich.

  • I na koniec coś, co w sumie obejrzałam już 1 listopada, ale z racji tego, że inspiracje powstają późno, to jeszcze dołączę to do tych październikowych. Mowa o filmie „Enola Holmes”, który rozpromienił mi dzień, gdy razem z narzeczonym przeżywaliśmy spadek nastroju. To lekka, przyjemna historia z tajemnicą, intrygą, przygodą i ciekawym rozwiązaniem. Przede wszystkim jednak zręcznie przemyca temat feminizmu, praw kobiet i dążenia do rozwoju w społeczeństwie. I chociaż jest przewidywalny, i nie jest to na pewno ambitne kino, to niesie jakąś iskierkę nadziei na lepsze jutro.

Dajcie znać, czy tego typu inspiracje wam się podobają. I czego sami doświadczyliście w ostatnim miesiącu. Czekam na wasze komentarze.

Do następnego,

Odwiedź mnie na FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE

Back To Top