Moje postanowienia noworoczne na 2021 rok

postanowienia noworoczne 2021
Moje życie Motywacja RozwójLeave a Comment on Moje postanowienia noworoczne na 2021 rok

Moje postanowienia noworoczne na 2021 rok

Postanowienia noworoczne to coś, co uwielbiam tworzyć. Co roku, gdzieś w połowie grudnia, zaczynam myśleć o planach na nadchodzący rok. Jednak pod koniec 2020 roku… miałam wątpliwości, czy w ogóle zaczynać. Minione miesiące pełne były przeszkód, które uniemożliwiały realizację celów. Wszyscy boleśnie przekonaliśmy się, jaki wpływ mogą mieć na nas czynniki niezależnie.

Mimo to postanowiłam stworzyć moją listę postanowień noworocznych na 2021 rok. Od kilku lat mam zdrowe podejście do stawiania sobie noworocznych celów. Nie oczekuję, że uda mi się spełnić wszystkie. Możliwe, że za miesiąc, dwa miesiące czy pół roku moje priorytety w życiu się pozmieniają. Może skupię się bardziej na czymś, czego teraz nawet nie biorę pod uwagę. Jednak lubię mieć pewien kompas, stawiać sobie samej wyzwania. I w końcu – lubię pisać Wam o swoich decyzjach, bo wtedy czuję się zobowiązana, by próbować dążyć do celu.

Postanowienia noworoczne 2021 – jakie mam plany na ten rok?

Nie planuje ogromnej rewolucji na 2021 rok. Podejrzewam, że sytuacja w najbliższych miesiącach wciąż będzie ciężka, dlatego nie chcę wymagać od siebie więcej, niż jestem w stanie zrobić. Do tego czeka mnie wiele osobistych zmian, które same w sobie stanowić będą wyzwanie. Zobaczymy, jak to się rozwinie. Za sekundę przejdziemy do listy, ale teraz – daj znać w komentarzu, czy sam masz jakieś postanowienia noworoczne na 2021 rok? A może któraś z moich propozycji Cię zainspirowała?

1. Chciałabym żyć minimalistycznie i świadomie

To jest coś, na czym chciałabym się skupić w 2021 roku. Minimalizm – pozbywanie się nadmiaru niepotrzebnych rzeczy, ale także uciążliwych przekonań, nawyków, zwyczajów, które nie dodają mojemu życiu wartości. Mindfulness – praktykowanie uważności, czyli bycia „tu i teraz”. Świadome docenianie tego, co mam. Pielęgnowanie w sobie uczucia wdzięczności. To metody, które zaczęłam wprowadzać już w 2020 roku, a teraz chciałabym się na nich jeszcze bardziej skupić. Aby w tym trudnym czasie zachować równowagę psychiczną i czuć się szczęśliwa.

2. Chciałabym obronić licencjat i skończyć studia

Zakończenie studiów, napisanie licencjatu i obrona będą dla mnie najważniejszymi celami w pierwszej połowie 2021 roku. W maju (prawdopodobnie) czeka mnie jeszcze przeprowadzka, co z pewnością nie ułatwi sprawy. Ale czuję, że choć będzie to stresujący czas, wszystko pójdzie gładko. Życzcie mi powodzenia!

3. Chciałabym zadbać o swój wygląd

W tym punkcie mieszczą się dwie ważne kwestie. Po pierwsze – ćwiczenia. Należę do osób, które w trakcie izolacji przytyły kilka kilogramów. Nie wstydzę się swojego ciała, wręcz przeciwnie, mimo wyższej wagi akceptuję siebie. Nie chcę jednak, by trend wzrostowy trwał, dlatego wprowadzam do swojej codzienności regularne treningi.

Po drugie – chciałabym ładniej się ubierać i malować od czasu do czasu. Chyba się w tej kwestii rozleniwiłam. Lubię pracę zdalną m.in. właśnie dlatego, że nie muszę się codziennie przejmować swoim wyglądem. Ale miesiące izolacji sprawiły, że teraz czuję się „zaniedbana”, nawet gdy już wychodzę do ludzi. Fajnie byłoby to zmienić.

4. Chciałabym czytać więcej książek

Był to jeden z ważnych celów na 2020 rok. Planowałam przeczytać ponad 50 książek – wyszły 42. Choć nie udało się w pełni, liczba przeczytanych pozycji była wyższa, niż w 2019 czy 2018 roku. Tym razem planuję przyłożyć się do czytania jeszcze bardziej i przebić granicę 52 książek rocznie (czyli w przeliczeniu – 1 tygodniowo).

5. Chciałabym wybrać się na wakacje

Tak bardzo marzę o wyjeździe, że brak mi słów! W poprzednich latach nie podróżowałam zbyt często, głównie ze względu na małe oszczędności. Jednak teraz, gdy tylko będzie to możliwe, mam zamiar wyjeżdżać, poznawać inne kraje, zwiedzać, eksplorować. W tym roku chciałabym wybrać się na dłuższą podróż przynajmniej raz. Marzy mi się Islandia oraz Norwegia, ale także Włochy, Francja i Grecja. Ciężko będzie wybrać jeden cel.

To tyle, jeśli chodzi o moje najważniejsze postanowienia noworoczne na 2021 rok. Dajcie znać, jak prezentuje się Wasza lista.

Do następnego,

Odwiedź mnie na FACEBOOKU oraz INSTAGRAMIE

Back To Top