7 sposobów na piękniejsze życie, które możesz zastosować już dzisiaj

Sposoby na piękniejsze życie
Lifestyle Motywacja RozwójLeave a Comment on 7 sposobów na piękniejsze życie, które możesz zastosować już dzisiaj

7 sposobów na piękniejsze życie, które możesz zastosować już dzisiaj

Będę z wami totalnie szczera – moje życie nie wygląda tak, jak na pięknych Instagramowych zdjęciach. Choć chciałabym, żeby wyglądała. I pewnie nie tylko ja. Prawda jest jednak inna – mam bajzel na biurku (przygotowania do matury = miliony papierów, zeszytów, repetytoriów), po domu chodzę w dresach i ułożonym na szybko koczku, a moje owsianka nie zawsze jest ładnie ułożona – dużo częściej przypomina po prostu ciepłą breję.

Ale celebracja codzienności jest super, przynosi dużo korzyści i daje motywację, więc mimo nawału obowiązków w najbliższym czasie, mam zamiar trochę nad nią popracować. Wiem, że sporo ludzi ma z tym problem – nie tylko ja. Wydaje się im, że życie jest tak dalekie od ideału, bezbarwne, brzydkie. Jeśli jesteś jedną z tych osób i pragniesz zmiany – zachęcam do skorzystania z porad poniżej.

Nie będzie to nic trudnego – obiecuję. Przy moim zapełnionym po brzegi planie dnia i tak nie mogłabym wymagać od siebie rewolucji. Kilka małych kroczków, które da się wprowadzić w życie bez dużego nakładu czasu i zaangażowania, a powinny dać naprawdę spore efekty!

1. Znajdź chwilę dla siebie

Osobiście tego punktu trzymam się już od dwóch/trzech lat. Poranna kawa jest czasem tylko dla mnie. Robię ją w ładnym kubku, siadam przy niej uważnie i robię coś dobrego dla siebie. Nie sięgam po telefon. Zazwyczaj jest to czas na 15 minut książki. Ale tylko takiej, która naprawdę sprawia mi przyjemność, a nie jest moim obowiązkiem.

Chwilą dla siebie może być również 20 minut jogi czy medytacji. W ubiegłym roku rozpoczęłam wyzwanie porannej jogi, jednak od tamtej pory sporo się zmieniło. Czas na medytację, jogę i wyciszenie ustalam raczej na popołudniowe godziny, bo właśnie wtedy najbardziej tego odpoczynku potrzebuję. Nie jest to moja codzienna rutyna, a szkoda. Może spróbuję to poprawić.

2. Zadbaj o swoje otoczenie

Tak jak wspomniałam na wstępie – mam burdel na biurku. Wybaczcie za wyrażenie, ale czasem inaczej się tego określić nie da. Pięć zeszytów tu. Podręcznik tam. A obok dezodorant, kosmetyczka, portfel, czekolada, talerz po obiedzie i inne pierdoły. I mimo że moje biurko jest naprawdę duże, notorycznie brakuje mi na nim miejsca.

Ogarnięcie tego to obowiązek na najbliższy czas, bo w bałaganie nie ma szans na wrażenie pięknego, estetycznego życia.

Natomiast jeśli ogólnie masz porządek – polecam zadbać o detale. Raczej postawić na minimalizm, ale kwiaty w pokoju, zapachowa świeczka czy ładny kubek do kawy/herbaty mogą niesamowicie poprawić nasze samopoczucie.

3. Zadbaj o swój wygląd – nawet jeśli nie masz zamiaru wychodzić z domu

Dziwne jest założenie, że mamy wyglądać dla innych. W domu większość dziewczyn zakłada dres, nie maluje się, czesze włosy w kitkę czy koczek i zawija się w koc. Też tak robię, chociaż coraz rzadziej, bo takie podejście sprawia, że… moje samopoczucie, a nawet samoocena, drastycznie maleje.

Dobrze jest się podobać samej sobie. Nawet, jeśli cenisz wygodę, to zadbaj, żeby dresy nie były niczym ubrudzone, a włosy w koku rozczesane i umyte. Delikatny makijaż rzęs i dobry odżywczy krem na twarz także będą w cenie. Gdy przypadkiem, podczas takiego typowego, domowego dnia spojrzysz w lustro, nie załamiesz rąk nad własnym wyglądem i ogólną beznadzieją. I co ważniejsze, nie przerazisz kuriera czy listonosza.

Poranne wyszykowanie się daje też inny pozytywny aspekt – napędza w Tobie motywację na cały dzień. Brudny dres działa wręcz odwrotnie i cała wewnętrzna siła gdzieś z Ciebie ucieka.

4. Poczuj wdzięczność za kilka rzeczy każdego dnia

Będę to powtarzać bardzo często. Można mieć obiektywnie super życie, a i tak być nieszczęśliwym i gonić rozpaczliwie po więcej. Nie ma nic złego w tym, żeby sukcesywnie poprawiać jakość swojego życia, ale warto spojrzeć z wdzięcznością na to, co się już ma. Podziękować losowi za mieszkanie w cywilizowanym kraju, w którym nie musisz walczyć z ubóstwem, w którym nie pracujesz za 1$ dziennie, a także za wszystkie przywileje: za komputer, telefon, internet, zdolność widzenia, słyszenia, pyszną kawę w kubku i ładny widok z okna. Za studia, które cię rozwijają, za pracę, która jest lepsza od tej poprzedniej, za rodzinę i przyjaciół. Okazuje się przecież, że masz aż tak dużo.

Możemy narzekać, że nasze życie nie jest tak cudowne, jak byśmy chcieli. Znacznie lepiej jest jednak spojrzeć na tę jego piękną stronę i na wszystko, co już w nim mamy. Narzekanie jeszcze nigdy nikomu nie pomogło.

5. Uchwyć najlepsze momenty w ciągu dnia

Łącząc to z ćwiczeniem wdzięczności, daje naprawdę super efekty. Zjadłeś pyszny obiad w restauracji – możesz zrobić zdjęcie. Spędziłeś cudowny weekend z bliską Ci osobą – zrób więcej zdjęć, opisz to na swoim blogu lub w notesie, tylko dla siebie. Może i całe życie nie wygląda tak jak w bajce, ale pewna jego część na pewno. I warto o tym pamiętać, chwytać tego typu ulotne wspomnienia.

6. Usprawniaj swoje życie

Jeśli wiem, że wrócę bardzo późno do domu, ścielę rano łóżko, żeby wieczorem było gotowe do spania. Gdy mam chwilę wolnego czasu – szykuję ubrania na następny dzień. A czasem nawet drugie śniadanie do szkoły, żeby rano nie denerwować się i ogarnąć bez pośpiechu.

Przegotowaną wodę, jeśli nie mam mineralnej, wlewam do dzbanka i trzymam cały dzień na biurku, razem ze szklanką – po to, żeby nie chodzić co chwila do kuchni i móc pracować w spokoju.

Uwierzcie mi – nie ma nic lepszego, gdy późną nocą dziękuję samej sobie, że pościeliłam wcześniej łóżko. Taka codzienna troska o „siebie z przyszłości” to coś, co nie zajmuje dużo czasu, a ma rewelacyjne skutki.

7. Daj się zainspirować

Można odnieść wrażenie, że skoro wyidealizowane życie z Instagrama napawa nas zazdrością i smuci, a w większości przypadków jest reżyserowane, to powinniśmy unikać przyglądania się mu – dla własnego spokoju.

Ja mam do tego całkowicie odmienne podejście – dobra zazdrość może nas motywować, inspirować, dodawać nam chęci do działania. Jeśli chcesz, żeby Twoje życie było piękniejsze – przypatrz się, jak to robią osoby, które Ci imponują.

Trzeba tylko pamiętać, że prawdziwe życie to nie tylko pięknie ułożone jedzenie na talerzu, gęste włosy, umięśniony brzuch czy wakacje w Tajlandii. Należy zaglądać do źródła – co sprawia, że tym konkretnym osobom się udaje. Co trenują, jak pracują. Może to będzie źródło najlepszej motywacji do działania?

Warto usprawniać oraz upiększać swoją codzienność tak, jak potrafimy – bez nerwów, spinania się i wyrzucania sobie, że nie jest się idealnym, bo… ideały po prostu nie istnieją.

Mam nadzieję, że choć jeden z tych pomysłów wyda wam się pomocny. Niektóre są banalne, ale warto to powtarzać, bo o banalnych rzeczach w chwilach spadku nastroju zapominamy najczęściej.

Do następnego!

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top