Co robić w październiku? Kreatywne pomysły na jesień

co robić w październiku
Inspiracje Lifestyle Styl życiaLeave a Comment on Co robić w październiku? Kreatywne pomysły na jesień

Co robić w październiku? Kreatywne pomysły na jesień

Co robić w październiku? Nie jest to mój ulubiony miesiąc, nie jest też jakoś szczególnie wyrazisty. Kolorowej, pięknej jesieni nie widziałam już dawno, a nawet jeśli kilka liści zmieni kolor z zielonego na żółty – jakoś mnie to specjalnie nie zachwyca. Wciąż jednak mam kilka pomysłów na milsze spędzenie tego czasu.

Od kilku dni mam okropny zjazd nastroju. Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z pogodą za oknem i nagłym odcięciem mojego organizmu od witaminy D. Jesień nie jest moją ulubioną porą roku, dlatego z radością stworzę tę listę także dla siebie. Zachęcam Was również do dzielenia się własnymi pomysłami na pokonanie jesiennej codzienności w komentarzach!

Zrób coś z dyni

Bo dynie mamy tylko ten jeden raz w roku! Strasznie ubolewam nad tym, że nie mam piekarnika i nie będę miała okazji zrobić sobie pieczonej dyni, jabłecznika z cynamonem oraz wielu innych potraw, które kojarzą mi się z jesienią. Mam nadzieję, że Wy nie będziecie oszczędzać tych sezonowych klimatów w kuchni!

Swoją drogą, zrobiłam kiedyś na blogu przepis na makaron serowo-dyniowy! Chciałam wiedzieć, jak sprawdzę się w roli blogerki kulinarnej. Zdjęcia słabe, ale naprawdę polecam spróbować, bo wychodzi pycha!

Ciesz się kolorami jesieni

Mnie to jakoś szczególnie nie zachwyca, ale wiem, że istnieje wielu miłośników jesieni. Kolorowe liście coś w sobie jednak mają. Rusz na jesienny spacer, pozbieraj trochę kasztanów, wybierz się na grzybobranie. Rób mnóstwo zdjęć! Możesz przynieść kilka listków do domu, osuszyć i przyozdobić nimi wazony.

Witamina D i nowa aktywność fizyczna

Co robić w październiku, aby nie wpaść w jesienny dołek? Cóż, sama w niego wpadłam, ale już się powoli wygrzebuję, więc uważam, że to jedna z najważniejszych rad w całym tym tekście.

Po pierwsze – zacznij suplementować witaminę D. Latem wystarczy Ci jej ze słońca, jednak gdy przychodzi jesień Twój organizm zaczyna jej potrzebować. To właśnie jej brak odpowiada za brak energii do życia, większą senność, wypadanie włosów czy słabszy nastrój.

Po drugie – wybierz nową aktywność fizyczną, którą będziesz mógł wykonywać w chłodniejsze dni. Dla mnie jest to powrót do treningów w domu. Wiosną i latem ruch jest dla nas bardziej spontaniczny – wychodzimy na spacery, łazimy po górach, pływamy w jeziorze czy nad morzem. Gdy robi się chłodniej, to wszystko odchodzi w niepamięć. A przecież aktywność fizyczna wpływa na nasze samopoczucie. Warto więc przejąć kontrolę nad tym, ile ruszamy się w ciągu dnia.

Wspomóż schroniska i fundacje dla zwierząt

Co robić w październiku dla dobra innych? Już niedługo schroniska będą miały poważny problem. Deszcz będzie podmywał niektóre kojce, a zbliżające się zimowe mrozy będą zagrożeniem dla zdrowia i samopoczucia psiaków. 4 października obchodzimy Światowy Dzień Dobroci Dla Zwierząt. To idealna okazja, by wyciągnąć do nich pomocą dłoń – wpłacić na zbiórkę, zakupić potrzebne schronisku przedmioty lub wziąć zwierzaka do siebie – poprzez adopcję lub utworzenie domu tymczasowego.

Sezon filmowy uważam za otwarty!

W tym miejscu polecam Wam kilka moich ulubionych filmów na jesienną porę – KLIK! Lista być może trochę się „zestarzała”, ale z pewnością znajdziesz na niej coś, co z chęcią obejrzałbyś po raz drugi. A może pierwszy?

Ja na pewno wybiorę się na „Jokera”. Dodatkowo we wrześniu mocno wkręciłam się w tematykę kryminalną – zarówno poprzez dokumenty na Netflixie, jak i książki o sekcjach zwłok. Planuję również odnowić swój kontakt ze Stephenem Kingiem. Do tego ostatniego nastraja mnie nadchodzące Halloween.

A właśnie… Halloween!

Nie rozumiem przeciwników świętowania Halloween. Chociaż sama raczej nie będę się przebierać i chodzić po domach w poszukiwaniu cukierków, to z chęcią spędzę ten wieczór w bardziej mrocznej scenerii. Przerażająco wyglądające słodycze, poncz i horrory? Tematyczna domówka z najbliższymi znajomymi? Wchodzę w to!

Co robić w październiku? Podziel się swoim pomysłem!

Ten punkt zostawiam dla Ciebie i czekam na komentarz! Z pewnością macie w głowie jeszcze masę kreatywnych pomysłów, które mnie nawet nie przyszły do głowy. Chętnie się nimi zainspiruję.

Sprawdź również te pomysły: Co robić w jesienny, mocno deszczowy dzień?

Do następnego!

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top