Co robić w listopadzie? Moje 6 ulubionych propozycji

co robić w listopadzie
Lifestyle Styl życiaLeave a Comment on Co robić w listopadzie? Moje 6 ulubionych propozycji

Co robić w listopadzie? Moje 6 ulubionych propozycji

Ciężko mi uwierzyć, że październik właśnie się skończył. Nie wiem, z czego to wynika, ale ten miesiąc upłynął mi bardzo, bardzo szybko. I mam wrażenie, że im bliżej do grudniowych świąt, tym ten czas będzie upływał szybciej. Dziś przychodzę do was jednak z poradnikiem o tym, co robić w listopadzie. Jak spędzić ostatnie chwile jesieni, by nie marnować przeżywanego czasu?

Idealny czas na refleksję

Listopad to czas zadumy. Już na początku miesiąca wizyta na cmentarzu może obudzić w naszej głowie refleksję o życiu i śmierci. Ja z tej okazji dwa lata temu napisałam ważny dla mnie tekst: Czy przeżyjesz przed śmiercią to co chciałeś. Od tamtego czasu w mojej głowie sporo się pozmieniało, ale ogólna idea napisanych słów jest bardzo słuszna, więc zapraszam do czytania.

Polecam wam też spisywanie własnych refleksji i myśli. Kiedyś, za kilka lub kilkanaście lat, wrócicie do nich z nową wiedzą. Czasem nie będziecie mogli rozpoznać w dawnych słowach samych siebie – ja tak mam. Czasem będziecie zadziwieni, jak bardzo świadomi byliście i jak poukładane z perspektywy czasu jest wasze życie.

Wybierz się na ostatnie jesienne spacery w tym roku

Pogoda za oknem coraz mniej zachęca do wyjścia, jednak warto. Zimą zmuszenie się do spaceru będzie już niewykonalne 😉 Kolorowe liście jeszcze nie pospadały z drzew, a już pod koniec listopada będzie można cieszyć oko pierwszymi kolorowymi lampkami w oknach.

Co robić w listopadzie? Zaplanuj wakacje

Brzmi być może absurdalnie, ale działa! Ceny wyjazdów na miesiące letnie są obecnie dość niskie, nie brakuje również tanich noclegów. To idealny czas na zaplanowanie majówki i wakacji. Zrób prezent dla samego siebie z przyszłości i już teraz zaplanuj chwilę relaksu.

Rób minimum 1 zdjęcie dziennie

To zadanie kieruję szczególnie do siebie. Zwłaszcza dlatego, że bardzo chciałabym rozwinąć profil na Instagramie, a bardzo mi to nie wychodzi – bo nie robię wystarczająco dużo dobrych zdjęć.

Ale myślę, że takie zadanie w listopadzie przyda się każdemu. Dni bardzo szybko upływają, a większość z nas przestawia się w tryb „byle do grudnia” lub „byle do końca roku”. To nie powinno tak wyglądać. Postaraj się uchwycić jeden ładny moment każdego dnia. Zapewniam, że za rok/dwa/dziesięć podziękujesz sobie za wszystkie uwiecznione wspomnienia.

Zrób listę świątecznych zakupów

Nie lubię zakupów na ostatnią chwilę – zwłaszcza, jeśli chodzi o coś, co ma drugiej osobie sprawić dużo radości. W grudniu sklepy są przepełnione ludźmi, a ceny np. zabawek szybują w górę. Już w listopadzie warto przemyśleć tegoroczne prezenty. Być może uda ci się upolować część przedmiotów pod koniec tego miesiąca na Black Friday? Z takich promocji warto korzystać, trzeba to tylko robić z głową.

Puzzle i gry planszowe

To jedna z najbardziej oczywistych odpowiedzi na pytanie, co robić w listopadzie. Gdy za oknem nieprzyjemnie, zimno i deszczowo, zabawa puzzlami i gry planszowe sprawdzą się doskonale! Przy planszówkach najlepsze jest dobre towarzystwo. Przyznam jednak, że puzzle uwielbiam układać sama – w tle włączyć lekki film lub ulubioną muzykę i do dzieła.

Dobra planszówka lub wymagające puzzle to również idealny pomysł prezentowy na zbliżające się Mikołajki i święta Bożego Narodzenia. Możecie sprawdzić moje ulubione w poradniku prezentowym.

Co robić w listopadzie? Reszta pomysłów należy do was! Koniecznie podzielcie się propozycjami w komentarzach.

Do następnego!

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top