Co robić w styczniu? Kreatywne pomysły na pierwszy miesiąc roku

Co robić w styczniu
Inspiracje Lifestyle Styl życiaLeave a Comment on Co robić w styczniu? Kreatywne pomysły na pierwszy miesiąc roku

Co robić w styczniu? Kreatywne pomysły na pierwszy miesiąc roku

Szaleńcza przedświąteczna gonitwa, święta w rozjazdach, spotkania z najbliższymi, huczny sylwester i… koniec. Albo raczej – kolejny początek. Nowy Rok rozpoczął się na dobre (piszę ten tekst z lekkim opóźnieniem – podobnie jak sałatkę jarzynową je się kilka dni po wigilii, tak i aby przetrawić w pełni początek roku potrzeba więcej czasu) i czas zrobić coś z kolejnym okresem 365 dni. Co robić w styczniu, by już w pierwszych tygodniach roku poczuć radość z życia, wdzięczność i zacząć realizować swoje postanowienia?

Styczeń to ważny miesiąc i często to przez jego pryzmat oceniamy, jaka będzie reszta roku. Jeśli nasze postanowienia legną w gruzach już po pierwszym tygodniu, to raczej mało prawdopodobne, że będziemy w stanie do nich wrócić. Szybko się zniechęcimy. Nasze nastawienie w tym czasie jest równie ważne – jeśli oczekujemy gigantycznych sukcesów już w pierwszych dniach roku to… także nam nie wyjdzie. A potem być może zaczniemy uogólniać, że nic nam nie wychodzi i reszta roku na pewno też będzie do bani 😉

Dlatego dziś przychodzę do was z podpowiedziami, co robić w styczniu, by zacząć ten rok dobrze. Radośnie, bez spiny, a jednocześnie z motywacją do działania. Nie przedłużając – przejdźmy do konkretów.

Co robić w styczniu? Rozlicz się z przeszłością

Solidnie i szczerze przed samym sobą postaraj się podsumować miniony rok. Co się udało, nad czymś powinieneś jeszcze popracować. A może… nad czym tak naprawdę nie musisz pracować? Spójrz na swoje postanowienia noworoczne z ostatnich kilku lat. Być może jest takie, które przekładasz z roku na rok. Zastanów się, czy ten cel naprawdę jest dla ciebie aż tak ważny. Jeśli tak – to niech to będzie twój jedyny cel na początek roku – nie chcesz go w końcu przepisać na kolejną listę, tylko zrealizować. Jeśli uznasz, że nie jest to aż tak istotne, nie narzucaj sobie presji na siłę. To normalne, że priorytety się zmieniają i być może już nie identyfikujesz się z tymi planami.

Więcej o tym w tekście: Co zrobić, by spełnić swoje postanowienia noworoczne?

Wypij zimową kawę lub herbatę

Nie zadowalaj się byle jaką herbatą i byle jaką kawą. Spraw, by picie ulubionego napoju było dla ciebie w okresie zimowym szczególne. Twój czas dla siebie. Twój sposób na celebrację chwili. I to wcale nie oznacza, że musisz iść do kawiarni i zamówić coś drogiego. Wystarczy, że kupisz plasterek cytryny, pomarańczy, trochę anyżu, cynamonu albo przypraw korzennych. Stwórz własne kompozycje smakowe w domu i dodaj do swojego typowego napoju.

Wyrób w sobie solidne nawyki

Nowy rok to dobry czas na realizację celów. Często jednak, jeśli chcemy osiągnąć jakiś plan, ważna jest systematyczność. Pewna rutyna, której nic nie zachwieje. Dlatego tak ważne jest wypracowywanie konkretnych, solidnych nawyków. Średnio, aby utworzyć i utrzymać nowy nawyk potrzeba 66 dni. Jednak już po pierwszych dwóch tygodniach zobaczysz, że dużo łatwiej przychodzi ci rezygnowanie ze słodyczy, odmawianie używek, wstawanie wcześniej czy oszczędzanie.

Dlatego powiem to wprost – przez pierwsze dwa tygodnie nie dawaj sobie taryfy ulgowej. Nie oszukuj. Te pierwsze dni są najważniejsze.

Ulep bałwana i rzucaj się śnieżkami

W tym okresie budowania planów i trzymania się swoich celów – nie zapominaj o drobnych przyjemnościach. Jeśli pogoda będzie w twoim regionie łaskawa i obsypie cię śniegiem, ulep bałwana i porzucaj się śnieżkami! Ja tej zimy jeszcze nie widziałam śniegu. I chociaż ogólnie zima nie jest moją ulubioną porą, odczuwam smutek na myśl, że mogłabym go w tym roku nie zobaczyć wcale. Korzystajcie, jeśli macie!

Wypisz się z subskrypcji i newsletterów

Poświęć godzinkę na to, by przejrzeć swoją skrzynkę mailową. Jeśli dostajesz wiadomości od sklepów, blogów i innych stron, a już nie korzystasz z ich usług – po prostu się wypisz. Dzięki temu używanie maila będzie dla ciebie dużo łatwiejsze i przyjemniejsze.

Podobna sprawa ma się z subskrypcjami – tutaj dochodzi również oszczędność pieniędzy. Nie musisz mieć wykupionego Netflixa, Spotify, HBO, Storytel i innych… jeśli rzadko z nich korzystasz. Jeśli będziesz chciał wrócić do którejś platformy, możesz to zrobić w dowolnym momencie.

Stwórz listę filmów, seriali i książek, które chcesz obejrzeć/przeczytać

Życie jest za krótkie na przypadkowe seriale i książki. Postaraj się w styczniu poznać coś, za co od dawna planujesz się zabrać, ale nigdy nie miałeś na to czasu. Może coś z klasyki literatury? Coś, co nie jest obecnie „modne”, ale jednak leży na twojej półce już od dawna i tylko czeka na dobry moment? Ja właśnie kończę „Nędzników” i powiem tak – nie spodziewałam się, że ta powieść mnie tyle nauczy.

Co robić w styczniu? Idź na zimową randkę

Skoczcie z ukochaną osobą na łyżwy, do ulubionej kawiarni i do muzeum. Przygotujcie razem jakieś dobre jedzenie, znajdźcie nową wspólną pasję. Bo nic nie rozgrzewa tak mocno, jak drugi człowiek obok.

Mam nadzieję, że dałam wam trochę przydatnych inspiracji na to, co robić w styczniu. Dajcie mi koniecznie znać w komentarzach, jakie są wasze pomysły na ten miesiąc!

Do następnego,

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

 

Back To Top