5 słów o kobietach na Dzień Kobiet

Dzień Kobiet
Lifestyle Styl życia UrodaLeave a Comment on 5 słów o kobietach na Dzień Kobiet

5 słów o kobietach na Dzień Kobiet

Świętujecie Dzień Kobiet? Ja zdecydowanie tak. Bardzo lubię to święto, jednak nie ze względu na kwiaty, wyjście do kina czy prezenty. Jest to dla mnie fajny dzień na refleksję na temat kobiecości.

Już jakiś czas temu zdecydowałam, jaką kobietą chciałabym być. Myślę, że jest to kwestia warta przemyślenia – nie kupuję koncepcji życia bez kontroli, takiego listka bezwiednie rzucanego przez wiatr. Lubię być świadoma tego, co robię i dlaczego to robię. Lubię mieć zdefiniowane poglądy. I bardzo lubię mieć świadomość tego, co jeszcze wymaga naprawy.

Dzień Kobiet: Jakie powinny być kobiety?

Kobiecość jest kwestią sporną i wiele osób różnie ją definiuje. Nie chcę w żaden sposób wpływać na waszą definicję. Nie mówię, że moja jest lepsza. Chciałabym jednak podzielić się własnym spojrzeniem na świat.

Pięć słów o kobietach na Dzień Kobiet. To moje wyjątkowe życzenie dla Was, babeczki. Chciałabym, żebyście wszystkie były…

Pewne siebie

Życzę Wam, żebyście miały w sobie odwagę, bez względu na okoliczności. Żebyście śmiało sięgały po więcej. Nie musicie słuchać tego, co ktoś Wam mówi, o tym, co wypada, a czego nie wypada. Róbcie swoje.

Pewności siebie uczyłam się przez lata. Wciąż jestem nieśmiała, raczej cicha przy pierwszym kontakcie – ale znam swoją wartość i nigdy więcej nie dam sobą pomiatać czy rządzić. Bądźcie pewne siebie w pracy, w relacjach ze znajomymi, z rodziną oraz partnerem. Nie pozwalajcie na obecność toksyn w Waszym życiu.

Niezależne

Życzę Wam siły i niezależności. Żebyście w każdej chwili swojego życia miały co najmniej dwie opcje do wyboru. Życzę Wam, żebyście nigdy nie musiały ukrywać przed mężem, że kupiłyście nową torebkę – żebyście miały własne pieniądze i mogły nimi samodzielnie rozporządzać. Żebyście, w razie problemów, potrafiły same sobie z nimi radzić i nie były zdane na innych ludzi.

Empatyczne

Życzę Wam, żebyście były… empatyczne. Wrażliwe na krzywdę innych. Żebyście nie otaczały się toksycznymi osobami, ale też samemu nie tworzyły toksycznej atmosfery.

Życzę Wam, żebyście były dla siebie największym wsparciem. Hej kobiety! Nie dowalajmy innym kobietom. Nie hejtujmy siebie nawzajem ze względu na wygląd, charakter, styl życia – same najlepiej wiemy, jak ciężko czasami bywa. Wierzę w babską solidarność.

Twórcze

Na Dzień Kobiet życzę Wam również, żebyście były twórcze. Kreatywne. Żebyście nie bały się stawiać pierwszych kroków na nowym lądzie, tworzyć innowacji, wyrażać się artystycznie.

Zadbane

Życzę Wam, żebyście o siebie dbały – nie tylko od święta. Nie chodzi mi konkretnie o makijaż, ułożoną fryzurę czy ładne ubrania. Chodzi mi o to, co same rozumienie pod definicją “dbanie o siebie”.

Ja bardzo często chodzę bez makijażu, bo nie jest to dla mnie kwestia najważniejsza. Dbam jednak o swoje zdrowie fizyczne. Dbam o równowagę psychiczną. Staram się dbać o dobre samopoczucie nie tylko w Dzień Kobiet.

Życzę Wam, żebyście otaczały się tylko tymi osobami, które niosą coś dobrego w Waszym życiu. Dobre, szczere, rozwijające nas towarzystwo to również kwestia dbania o siebie.

To moje życzenia na Dzień Kobiet. A teraz… pora na prezent.

Taki prezent, który możecie sprawić sobie same. Taki, który wykorzysta waszą twórczość, pomysłowość, a jednocześnie spełni pragnienie dbania o siebie. Tak jak wspomniałam, staram się regularnie utrzymywać dobre samopoczucie i sprawiać sobie drobne podarunki. Zazwyczaj po ciężkim dniu idealnie sprawdza się kąpiel – mam fajnych rozmiarów wannę, wylegiwanie się i czytanie książek w niej to prawdziwa przyjemność.

Zazwyczaj podczas kąpieli korzystam z gotowych kul. Tym razem, dzięki EcoFlores postanowiłam stworzyć własne. I powiem Wam, że choć był to pierwszy raz, gdy sama tworzę kosmetyki, to wyszło mi całkiem nieźle.

Skorzystałam z przykładowego przepisu na EcoFlores – do kul wybrałam aromat czekoladowy, stąd brązowy kolor. Pachną cudownie, a rozpuszczają się zdecydowanie lepiej niż te kupne z drogerii. Dodatkowo zrobiłam także mydełka – białe o zapachu brzoskwiniowym i brązowe o zapachu czekolady i cynamonu.

Plusy takiego rozwiązania:

  • wiem, z czego dokładnie są zrobione moje kosmetyki
  • jest to opcja zdecydowanie bardziej eko, nie kupujesz pojedynczych sztuk w plastiku
  • robienie kosmetyków w domu jest bardzo proste, a pozwala się zrelaksować
  • możliwość dostosowania produktów do własnych preferencji
  • samodzielnie robienie kul i mydełek wychodzi zasadniczo taniej niż kupowanie gotowych
  • takie samodzielnie wykonane produkty to fajny pomysł na prezent dla mamy, siostry, koleżanki

Z chęcią wykonam jeszcze inne kosmetyki z produktów z EkoFlores – przymierzam się do robienia samemu szamponu w kostce i świec sojowych. Jeśli też chcecie spróbować – polecam. Sklep przygotował ciekawą promocję na Dzień Kobiet, więc to dobry czas, żeby skorzystać. Ode mnie macie dodatkowy rabat – 5% zniżki po wpisaniu kodu „patidoludzi”.

Dajcie znać w komentarzach, jakie Wy macie plany na Dzień Kobiet, jak go zazwyczaj spędzacie. I jakie drobne prezenty wręczacie same sobie, by czuć się kobieco?

Do następnego,

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top