Co robić w marcu? 12 inspirujących pomysłów

Co robić w marcu
Inspiracje Lifestyle Styl życiaLeave a Comment on Co robić w marcu? 12 inspirujących pomysłów

Co robić w marcu? 12 inspirujących pomysłów

Wiosna, wiosna… czy Wy też już powoli to czujecie? Zima w tym roku nie zaskoczyła mrozem i śniegiem, ale i tak radość z nadejścia prawdziwego ciepełka, jasnego nieba i słońca jest bardzo duża. Czuję prawdziwą ekscytację na myśl o dłuższych dniach i pierwszych wiosennych spacerach. Co robić w marcu, aby spędzić ten miesiąc jak najlepiej? Oto kilka moich propozycji, z których mam nadzieję, że skorzystacie!

1. Co robić w marcu? Wiosenne sprzątanie

To takie naturalne, prawda? Razem z nadejściem wiosny nachodzi nas chęć na odświeżenie swojego życia i uprzątnięcie tego, co przez ostatnie miesiące nas przytłaczało. Tyczy się to zarówno relacji, złych nawyków, jak i samej przestrzeni wokół nas.

Osobiście nie jestem wielką pedantką, ale od czasu do czasu potrzebuję jednego dnia, który poświęcę wyłącznie sprzątaniu. Warto przy okazji zwrócić uwagę na dekoracje i drobne elementy w domu, którymi możemy podkreślić, że wiosna już się zbliża.

2. Świętuj Dzień Kobiet – zwłaszcza, gdy jesteś kobietą!

Dzień Kobiet to idealny dzień na to, by w końcu poczuć się… kobieco. W zabieganej codzienności bardzo często nie mamy na to czasu. Wybierz się do fryzjera, na paznokcie, zrób dokładniejszy makijaż, idź zrobić cytologię. A może właśnie zrezygnuj z niektórych rzeczy – odpocznij, skup się na sobie, nie staraj się podporządkować oczekiwaniom innych?

Wiadomość dla panów – sprawcie, by Wasze panie czuły się tego dnia naprawdę wyjątkowo.

3. Idź na puszczanie latawców

Kurcze, jak ja dawno nie widziałam, by ktoś puszczał latawce! A wspominam to z dzieciństwa jako taką świetną zabawę. Marzec jest dość wietrznym miesiącem, więc warto z tego skorzystać.

Jeśli masz młodsze rodzeństwo lub własne dzieci – tym lepiej. Prócz świetnej zabawy spędzicie trochę czasu w rodzinnym gronie.

4. Co robić w marcu? Przełącz się na wiosenną playlistę

Lubię szukać nowej muzyki z każdą nadchodzącą porą roku. Może nie tyle nowej w kontekście nowych płyt, ale nowej dla mnie. Muzyka jest potężnym nośnikiem wspomnień i emocji – wciąż pamiętam, których piosenek słuchałam, gdy przeżywałam pierwsze zawody miłosne, a które towarzyszyły mi w najlepszych chwilach życia.

Więc tak, jak odświeżamy na wiosnę swoją szafę czy mieszkanie, tak odświeżmy również playlistę, by bardziej odpowiadała naszym emocjom i doświadczeniom.

Woman Wearing Black Sleeveless Dress Holding White Headphone at Daytime

5. Wypróbuj treningi oddechowe

Co robić w marcu? Oddychać. Ale jak? Jedna z prowadzących moich warsztatów na studiach uświadomiła mi, że współcześni ludzie nie potrafią oddychać. Rzadko zostajemy “sam na sam” z własnymi myślami, a co dopiero z naturą naszego ciała. Czerpiemy przyjemność z mediów społecznościowych, bo tak jest łatwiej. Szkoda tylko, że tak się na dłuższą metę nie da. Przy tak intensywnym zalewaniu siebie informacjami nie potrafimy się wyciszyć i uspokoić, mamy problemy z koncentracją, FOMO i stresem.

A wystarczy potrenować oddech. Nie mówię już o jodze czy medytacji, a o samych ćwiczeniach oddechowych kilka razy w tygodniu. Sporo instruktaży na ten temat znajdziecie na YouTubie. Co ciekawe – gdy wpiszecie w Google “ćwiczenia oddechowe” wyświetli Wam się opcja “Jednominutowe ćwiczenie oddechowe”. Przyznajcie, że nie wiedzieliście, że to tam jest? Ja nie wiedziałam. Spróbujcie to wykorzystać – zwłaszcza wtedy, gdy się czymś denerwujecie i stresujecie.

6. Idź na wagary

To klasyk. 21 marca trzeba iść na wagary, jak obowiązuje tradycja. Polecam Wam jednak zrobić w tym czasie coś ciekawego – nie marnujcie tego dnia na łażenie po okolicy bez większego celu.

7. Częściej sięgaj po warzywa i owoce

Powoli wchodzimy w ten czas, gdzie sezonowych owoców i warzyw będzie pod dostatkiem. To idealny moment, by trochę przeorganizować swoją kuchnię i sięgać po bardziej wiosenne przepisy.

8. Zacznij biegać lub chodzić na dłuższe spacery

Co robić w marcu? Z pewnością dużo spacerować. Długie wyjścia do parku, lasu, a nawet w bardziej miejskim klimacie nasycą Twój organizm endorfinami, tlenem i witaminą D. Choć zima nie była w tym roku zbyt surowa, wiosenne spacery mają w sobie jakiś taki inny, wyjątkowy klimat.

Znalezione obrazy dla zapytania: spring walk

Bardziej zaangażowanym polecam bieganie. Kiedyś sama biegałam, teraz bardzo chciałabym do tego powrócić. W zimę można narzekać, że jest zbyt zimno i ciemno. W lato – że jest zbyt gorąca. Wiosna jest na bieganie w sam raz.

9. Idź na wiosenne polowanie po second-handach

Marzec to ten miesiąc, w którym powoli zaczynamy przygotowywać szafę na nadejście wiosny oraz gorącego lata. Zbieramy stare ciuchy z wszelkich możliwych zakamarków i część z nich zapewne wyrzucamy – bo nie pasują do naszej figury, bo są stare, wyblakłe, bo coś się podziurawiło. Zalecam jednak, żeby nie pędzić od razu do sieciówek po uzupełnienie tych braków. Po pierwsze, zastanów się, czego ci naprawdę brakuje. Nie “chcę”, a “bardzo potrzebuję”. Może kupienie dwudziestego t-shirta nie jest koniecznością?

Jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz zakupów – leć do lumpeksów! O tym, dlaczego warto kupować używane ubrania pisałam na tym blogu już wiele razy.

Jeśli mieszkasz w Warszawie – sprawdź listę moich ulubionych ciucholandów w stolicy. I… do dzieła.

10. Sięgnij po książkę z gatunku, którego nie znasz

Ja praktykuję ten nawyk dosyć regularnie. Staram się nie zamykać na gatunki i nie mówić, że “coś jest nie dla mnie” dopóki faktycznie tego nie sprawdzę. W marcu warto przeczytać coś świeżego. Myślę, że czasem jeden kryminał lub romans może poszerzyć horyzonty człowieka bardziej, niż setna książka popularnonaukowa.

11. Wyrzuć mięso ze swojej diety

Co robić w marcu? Przejrzeć kalendarz świąt nietypowych i uczcić jeden z tych wyjątkowych dni. Ja wybrałam dla Was ten – 20 marca mamy Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa. Trzymam kciuki, żebyście zrezygnowali z mięsa jednak na dłużej – może na tydzień albo cały miesiąc?

12. Świętuj Dzień Czytania Tolkiena

Druga pozycja z kalendarza świąt nietypowych – 25 marca, czyli Dzień Czytania Tolkiena. Można to podczepić pod punkt 10 z mojej listy, czyli sięganie po nowe gatunki literackie. Ja fantastykę lubię, ale Tolkien przez lata mnie trochę przerażał. To chyba dobry moment, by po niego sięgnąć.

Znalezione obrazy dla zapytania: dzień czytania tolkiena

Do następnego,

Odwiedź mnie na FACEBOOKU, INSTAGRAMIE oraz snapchacie: indioska

Back To Top